Zabiegi na cellulit – cellulitowi mówimy NIE!

13
Lis
13 listopada 2018    Home » Blog » Zabiegi na cellulit – cellulitowi mówimy NIE!

Coraz chłodniej i ciemniej, długie spódnice, swetry, ciepłe kurtki i płaszcze, zasłaniamy, co możemy i zapominamy do wiosny. Potem panika. A co, gdy zdarzy się „last minute” do egzotycznego kraju? O ciało należy dbać cały rok. Aktywny tryb życia, odpowiednia dieta i zabiegi medycyny estetycznej to kombinacja idealna.

Cellulit to taka przypadłość, od której niestety żadna kobieta nie ucieknie, czy to nastolatka czy szczupła modelka, a i mężczyznom się zdarza. Naukowo cellulit to lipodystrofia czyli nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, występujące razem z obrzękowo-włóknistymi zmianami tkanki podskórnej. Może szpecić także ramiona, brzuch i piersi. W miejscach występowania cellulitu skóra jest nierówna, widoczne są guzki i zgrubienia, czasami bolesne przy dotyku. Może się ujawnić, gdy w organizmie zachodzą zmiany hormonalne czyli w okresie dojrzewania, ciąży, menopauzy, przy stosowaniu tabletek hormonalnych. Przyczyną bywa zła dieta, siedzący tryb życia, zaburzenia krążenia krwi i układu limfatycznego, geny, za dużo kawy i papierosów, zbyt obcisłe ubrania i buty na wysokich obcasach. Tłuszcz, który gromadzi się z wiekiem w organizmie jest problemem, komórki tłuszczowe stale się powiększają, naciskając na naczynia krwionośne, a szkodliwe produkty przemiany materii nie są usuwane z organizmu.

Co na to nowoczesna medycyna?

Pamiętajmy, że cellulitu nie pozbędziemy się w stu procentach, ale możemy go zredukować. Przed zabiegiem lekarz w pierwszej kolejności powinien sprawdzić stan skóry i zaawansowanie cellulitu, ocenić wrażliwość naczyń krwionośnych na pękanie.

Jedną z najskuteczniejszych, stosowanych w naszej Klinice, metod walki z cellulitem jest najnowszej generacji kriolipoliza przy użyciu urządzeń ZLipo System. Kriolipoliza jest idealną metodą do redukcji tkanki tłuszczowej w bezinwazyjny, komfortowy i bezpieczny dla pacjentów sposób pod warunkiem, że jest wykonywana zgodnie z wymogami i ustaloną procedurą. Technologia kriolipolizy ZLipo polega za zamrażaniu komórek tłuszczowych, które pod wpływem niskich temperatur od -5 do -10 st. C ulęgają rozpadowi. Niezwykle ważne jest zakończenie zabiegu falą uderzeniową ZWave Pro, która ma na celu rozbicie połączeń między komórkami tłuszczowymi oraz ich uszkodzenia w fazie ich krystalizacji. To pomaga zredukować dwa razu więcej komórek tłuszczowych oraz wspomaga ich wydalanie z organizmu. Połączenie niecałe dwa lata temu kriolipolizy Z Lipo z falą uderzeniową ZWavePro technologii Zimmer od IMESO AESTHETIC GROUP, przynosi bardzo dobre efekty potwierdzone klinicznie. Uzyskujemy skuteczność o 44 proc. wyższą, aniżeli w terapiach konwencjonalnych.

W walce z cellulitem doskonale sprawdza się też lipoliza Prostrolane Inner-B – nowatorska metoda likwidacji miejscowego nagromadzenia tkanki tłuszczowej, skuteczna i bezpieczna. Preparat redukuje krople tłuszczu w komórkach tłuszczowych w obszarze podwójnego podbródka, brzucha, pośladków, ramion, tyłów ud. Prostrolane Inner-B zawiera hialuronian sodu i kompleks czterech peptydów. Hialuronian sodu dostarcza do skóry peptydy, nawilża ją zatrzymując wodę i zabezpiecza. Peptydy zwiększają efekt nawilżenia, poprawiają wygląd skóry i opóźniają degradację hialuronianu sodu.

Kolejnym bardzo skutecznym preparatem jest RRS HA Cellutrix firmy SkinTech. To specjalistycznie skomponowany koktajl, zawierający 8 antyoksydantów, 2 lipolityki, 7 flawonoidów, 8 mikroelementów, 3 witaminy, 8 saponin, 3 trójpeptydy, aminokwasy oraz polifenole. Jego bogaty skład redukuje cellulit, ujędrnia i poprawia jakość skóry oraz jest miejscowym reduktorem tkanki tłuszczowej. Jego skuteczność jako wyrobu medycznego, jest potwierdzona naukowo. W przypadkach bardzo zaawansowanego cellulitu stosujemy go w unikalnej terapii łączonej z hialuronidazą. Zabiegi należy wykonywać w serii.

Zabiegi na cellulit są bardzo popularne wśród naszych pacjentów, którzy cieszą się spektakularnymi efektami. Szukasz najlepszego dla siebie gabinetu medycyny estetycznej w okolicach Warszawy? Klinika Medycyny Estetycznej Dr Parda w Piasecznie koło Warszawy to wyjątkowe miejsce, z dala od zgiełku, dyskretne i eleganckie, w którym pacjent poczuje się komfortowo.

Udostępnij:

Autor: