Synergiczne efekty połączonych systemów do radiofrekwencji (RF)

16
Maj
16 maja 2018    Home » Blog » Synergiczne efekty połączonych systemów do radiofrekwencji (RF)

Wielu pacjentom doskwierają problemy z dolnymi partiami twarzy i szyją: wiotka skóra, zmarszczki, nieregularna linia żuchwy czyli tzw. chomiki. Medycyna estetyczna idzie wielkimi krokami do przodu i oferuje szereg innowacyjnych rozwiązań. Jednym z odkryć jest połączenie systemów do radiofrekwencji, wpływające zbawiennie między innymi na redukcję zmarszczek, poprawę elastyczności skóry, modelowanie konturów twarzy i dodatkowo redukcję tkanki tłuszczowej, która często nasila nielubiane przez nas chomiczki. Zauważyli je i opisali na łamach wiosennego numeru PRIME Journal, światowej sławy eksperci medycyny estetycznej: dr Jason D. Bloom, MD i dr Garret D. Locketz, MD.

Połączone systemy do radiofrekwencji

Radiofrekwencja mikroigłowa i technologie RF do wstrzykiwania zostały stworzone do wzmocnienia napięcia skóry, wykorzystując jej anatomię i fizjologię. Urządzenia te powodują urazy cieplne skóry właściwej i tkanek podskórnych, wywołując denaturację i przebudowę kolagenu, co w efekcie skutkuje napięciem i odmłodzeniem skóry. Każda z tych technologii posiada swoje zalety. Jednak połączenie obu systemów w jednym zabiegu tworzy nie mających sobie równych, wielopoziomowy, przestrzenny, krzyżujący się schemat termicznego oddziaływania na skórę właściwą, podskórny tłuszcz i sieć tkanek.

Bezpiecznie i komfortowo dla pacjenta

Korzyści dla pacjenta z połączonej terapii są bezdyskusyjne: oszczędność czasu (jedna wizyta w gabinecie), większy komfort, krótszy okres wyłączenia, synergiczne długotrwałe efekty.  Należy pamiętać, że zabiegi te powinny być wykonywane przez doświadczonego lekarza w gabinecie lekarskim, wtedy pacjent ma gwarancję bezpieczeństwa i właściwej opieki w trakcie terapii, jak również po niej.

Termolifting frakcyjny RF INFINI®

W naszej Klinice wykonujemy zabiegi przy użyciu urządzenia RF INFINI®, którym w sposób przestrzenny zagęszcza się i ujędrnia skórę. RF INFINI® w jednym urządzeniu łączy efekty mikronakłuwania, lasera frakcyjnego i fal radiowych, ale nie przegrzewa naskórka, co gwarantuje bezpieczeństwo terapii – brak oparzeń, blizn, przebarwień –  a także szybie gojenie. Głowica urządzenia RF INFINI® wyposażona jest w 49 złotych mikroigieł. Podczas każdego nakłucia skóry z zakończeń igieł emitowane są fale radiowe, które podgrzewają skórę dokładnie na określonej głębokości, bez uszkadzania powierzchniowych warstw. Każdy obszar zabiegowy jest stymulowany na trzech różnych głębokościach skóry, dzięki czemu dochodzi do przestrzennego ujędrnienia i przebudowania tkanek. Fale radiowe stymulują powstawanie nowego kolagenu. Dodatkowym bodźcem jest samo nakłucie skóry, które pobudza ją do regeneracji. Zabiegowi RF INFINI® można poddawać się przez cały rok – światło słoneczne nie jest przeciwwskazaniem do zabiegu, jednak po zabiegu absolutnie konieczne są kremy z minimum SPF30. 

Udostępnij:

Autor: