Jak pielęgnować skórę wokół oczu

11
Kwi
11 kwietnia 2017    Home » Blog » Jak pielęgnować skórę wokół oczu

Skóra wokół oczu to jeden z najbardziej wrażliwych obszarów, narażony na łatwe zniszczenie.  Oczy są też miejscem, gdzie najbardziej widoczne są symptomy starzenia. Wokół nich znajduje się 22 mięśni, które nieustannie się poruszają a delikatna skóra jest stale poddawana działaniu kosmetyków używanych do makijażu. Dlatego należy dbać o nią ze szczególną starannością. W porównaniu do innych obszarów ciała, skóra wokół oczu starzeje się przedwcześnie, ponieważ traci kolagen, elastyczne włókna i gęstość. Szybko pojawiają się drobne zmarszczki, przesuszenie, pigmentacja i sińce pod oczami.

 

Błędy, których powinniśmy unikać

Wcieranie kremów pod oczy i nawilżaczy

Wiele osób najpierw rozciera krem na dłoniach a następnie wciera lub wklepuje go na całej powierzchni twarzy co powoduje szarpanie oczu. Może się to skończyć zniszczeniem kolagenu i zerwaniem naczyń włosowatych. Powinniśmy traktować naszą skórę, jak u niemowlęcia: bardzo delikatnie wklepywać krem w skórę opuszkami palców, wokół oczu najlepiej palcem serdecznym, gdyż wywiera najmniejszy nacisk.

Szarpanie oka podczas rysowania kreski

Konturówka w płynie może być utrapieniem. Często pocieramy skórę na powiekach i w zewnętrznych kącikach oczu, chcąc poprawić kreski, co powoduje zaczerwienienia i stan zapalny skóry. Nawet jeśli spieszymy się, dobrze jest spróbować usunąć rozmazany tusz delikatnie wacikiem do demakijażu.

Demakijaż z użyciem chusteczek

Usuwanie makijażu specjalnymi chusteczkami nie tylko wywołuje wypryski ale często podrażnia skórę wokół oczu. Agresywne pocieranie powoduje ból oczu, ponieważ chusteczki często zawierają alkohol i konserwanty. Zamiast tego, warto użyć płynu do demakijażu na bazie olejków.

Opadające powieki

A co, gdy dbasz o siebie, stosujesz profilaktykę przeciwstarzeniową, wykonujesz zabiegi z zakresu medycyny estetycznej poprawiające jakość Twojej skóry, jednak siła grawitacji jest silniejsza? Opadające powieki powodują, że Twoja twarz wygląda „smutno” a opadające kąciki oka dodają Ci lat. Mamy na to sposób w naszej Klinice. Niechirurgiczna blefaroplastyka powiek z wykorzystaniem jedynego oryginalnego urządzenia działającego na zasadzie generowania mikrowiązki plazmy PLEXR PLUS – bez wypełniania, bez igieł i bez skalpela. Po tym zabiegu ujrzysz świat na nowo szeroko otwartymi oczami.

Udostępnij:

Autor: