Jak odzyskać zdrowe i silne włosy

5
Wrz
5 września 2016    Home » Aktualności » Jak odzyskać zdrowe i silne włosy

Wypadanie włosów i łysienie to problemy, które coraz częściej powodują dyskomfort zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Wiele lat badań i  nowe odkrycia sprawiły, że lekarze medycyny estetycznej potrafią pomóc swoim pacjentom w tego rodzaju dolegliwościach. Właśnie z tych odkryć korzystamy także w naszej Klinice.

Pacjenci mogą skorzystać z mezoterapii osoczem bogatopłytkowym i/lub wieloskładnikowymi koktajlami, wcierek z minoxidilu ale przede wszystkim odpowiednio codziennie pielęgnować włosy. Najnowszym wyjątkowym, unikalnym i cieszącym się uznaniem na świecie odkryciem, jest mezoterapia HAIR FUEL , która poprawia strukturę skóry głowy i zapewnia jej prawidłowe funkcjonowanie. Wyselekcjonowane składniki preparatu opóźniają starzenie się komórek i pobudzają ich rozwój. Spośród dostępnych preparatów wyróżnia się najwyższą zawartością biotyny, bardzo ważnego budulca włosów. W Polsce dostępna jest tylko u nas.

Właściwa pielęgnacja domowa

Po tego typu zabiegach pacjent powinien zadbać o odpowiednia pielęgnację w domu. Tu doskonale się sprawdzi najnowsza kuracja wspomagająca wyżej wspomniane zabiegi, od niedawna dostępna w Polsce również tylko u nas. TRICOHAIRTM CEUTICAL to szeroka oferta specjalistycznych kosmetyków trychologicznych PHP (5 linii), dedykowana kobietom i mężczyznom,  dla poprawy kondycji skóry głowy i przeciwdziałania utracie włosów. Stworzyli ją włoscy twórcy niechirurgicznego implantu włosów PHP MEDICAL. Bazując na pogłębionych wywiadach lekarskich z pacjentami, kuracja ta ma na celu uzyskanie zdrowych włosów. Dzięki właściwemu połączeniu olejków eterycznych, witamin, oligoelementów i cząsteczek farmaceutycznych, produkty PHP odpowiadają na indywidualne potrzeby pacjentów, związane z chorobami skóry głowy i włosów. Wszystkie produkty zostały przetestowane dermatologicznie we Włoszech i na całym świecie, są wytwarzane z najwyższej jakości składników w kontrolowanym procesie produkcyjnym.

PHP MEDICAL

Jeśli powyższe kuracje nie dadzą efektów – w zależności od typu łysienia – można rozważyć stosowanie preparatów doustnych, w szczególności u mężczyzn jak finasteryd, można skonsultować się z lekarzem specjalizującym się w chirurgicznych przeszczepach włosów, a w przypadku dyskwalifikacji do zabiegu warto zastanowić się nad  niechirurgicznym  implantem  włosów typu PHP MEDICAL, który wykonujemy we współpracy ze specjalistami z Mediolanu. PHP MEDICAL to idealne rozwiązanie, gdy łysina jest już widoczna a żadna inna terapia nie pomogła.

Bezbólowo, bezinwazyjnie, bezpiecznie

Naturalne włosy , indywidualnie  dobierane dla każdego pacjenta pod względem koloru, grubości , skrętu , poziomem siwizny wszczepiane są do mikroskóry, przygotowanej z poliuretanu medycznego, materiału od wielu lat wykorzystywanego w medycynie. Mikroskóra przygotowywana indywidualnie cechuje się wysokim profilem bezpieczeństwa, skóra głowy pacjenta prawidłowo oddycha i funkcjonuje.  Implantowana jest za pomocą żelu adhezyjnego. Pacjent z implantem funkcjonuje w pełni swobodnie, włącznie z uprawianiem sportów. Raz w miesiącu zgłasza się do kliniki na kontrolę.  I to co najważniejsze – pacjent dzięki indywidualizacji implantu wygląda  bardzo naturalnie. Nie zdajemy sobie sprawy na co dzień, jak wiele osób wokół nas korzysta z podobnych rozwiązań. System PHP od niedawna oferuje również metodę na wypadające brwi. W naszej Klinice są już dostępne brwi PHP, stworzone w 100 proc. na bazie ludzkich włosów. Wyglądają bardzo naturalnie, pacjent może wybrać dowolny kształt i kolor z bogatej palety. Ich aplikacja jest prosta, szybka i bezbolesna a efekt spektakularny. To doskonała alternatywa dla makijażu permanentnego.

Kobieca perspektywa

PHP MEDICAL to również doskonałe rozwiązanie dla pań. To właśnie one ze wskazań społecznych, zawodowych czy  dobrostanu psychicznego zgłaszają się do gabinetów częściej na takie konsultacje niż mężczyźni.  Również  dzieci , które utraciły włosy, chociażby  w przebiegu leczenia cystostatykami. Dzięki najnowszym odkryciom współczesnej medycyny, marzenia o bujnej fryzurze, mimo uporczywych schorzeń, przestają być nierealne.

Innowacyjna technologia laserowa

W ostatnich latach coraz większą popularność zdobywa terapia światłem lasera z wykorzystaniem technologii LLLT ( Low Lewel Laser Therapy), a naświetlania laserem pomagają w leczeniu wielu schorzeń. Badania kliniczne wykazały, że terapia sprawdza się też w leczeniu wypadania włosów. Z urządzeń z technologią LLLT korzystają dziś wiodące kliniki specjalizujące się w rozwiązywaniu problemów łysienia. Odkrycia technologii dokonał w 1967 roku Endre Mester z Uniwersytetu medycznego Semmelweis w Budapeszcie. Zaobserwował, że skutkiem ubocznym stosowania lasera w leczeniu raka skóry jest wzrost włosów. Amerykańska firma Hairmax już blisko 20 lat temu jako pierwsza zastosowała technologię LLLT do leczenia utraty włosów, poprawy ich kondycji. Terapię zaleca się również przed i po transplantacji włosów, w stanach osłabienia po przebytych chorobach, po porodzie oraz dla ogólnej poprawy kondycji skóry głowy i włosów.

Światło lasera dociera do mieszków włosowych i tym samym stymuluje wzrost włosów. Powoduje podwyższenie poziomu energii komórkowej, czego efektem jest poprawa ukrwienia mieszków, a to z kolei oznacza, że są one lepiej zaopatrywane w tlen i substancje odżywcze. Terapia powoduje wzrost nowych włosów, które stają się gęstsze i grubsze. Pierwsze efekty są widoczne już po 8 tygodniach. Zabieg trwa od 90 sekund do 15 minut. Jest to związane z ilością wiązek laserowych wbudowanych w urządzenie. Im więcej wiązek, tym krótszy czas zabiegu. Zimne światło lasera, sprawia, że terapia jest bezpieczna i bezbolesna, nie wymaga nadzoru lekarza. Zabiegi należy wykonywać regularnie co drugi dzień. Można je przeprowadzać samodzielnie w domu. Włosy muszą być czyste, bez kosmetyków do stylizacji.

Udostępnij:

Autor: