Lipofilling czyli wypełnianie własną tkanką tłuszczową

29
Paź
29 października 2018    Home » Aktualności » Lipofilling czyli wypełnianie własną tkanką tłuszczową

Lipofilling to nic innego jak pobranie tłuszczu z części ciała, gdzie jest go w nadmiarze i przeszczepienia w miejsca, w których brakuje objętości. W ten sposób pozbywamy się nadmiaru tkanki tłuszczowej w jednym miejscu (brzuch, wewnętrzna część ud i kolan), jednocześnie modelując własnym tłuszczem inne partie ciała.

Możemy w ten sposób poprawić kontur twarzy, wymodelować policzki, zredukować zmarszczki wokół oczu i na czole, powiększyć usta, zaokrąglić piersi i pośladki. Stosujemy go również na takie obszary  jak szyja, dekolt, ramiona, grzbiet dłoni. Jest to także naturalna alternatywa w przypadku rekonstrukcji piersi po mastektomii, redukcji ubytków tkanki po zabiegach chirurgicznych lub skorygowania blizn zanikowych i pooperacyjnych.

Własny tłuszcz jest jednym z najlepszych preparatów modelujących ciało, ponieważ jest metodą naturalną i bezpieczną, pod warunkiem, że zabieg wykonywany jest przez lekarza w profesjonalnym gabinecie. W naszej Klinice zabieg lipofillingu wykonujemy przy użyciu zestawu do pobierania tkanki tłuszczowej wraz z podwójną strzykawką Arthrex® ACP® i wirówką, zapewniających wygodną technikę aplikacji ACA (autologiczna spreparowana tkanka tłuszczowa). Technika ACA oferuje łatwe i szybkie rozwiązania podczas pobierania i preparowania niehomogennych płynów, takich jak tkanka tłuszczowa. Stosujemy miejscowe znieczulenie więc zabieg nie jest bolesny, mogą wystąpić zasinienia i obrzęki, które utrzymują się do 2 tygodni.

Efekty są widoczne już po 1-2 dniach. Skóra jest dobrze nawilżona, napięta i wygląda zdecydowanie młodziej. Ciało jest bardziej jędrne, pozostaje naturalnie wymodelowane, a przeszczepiony tłuszcz zostaje w tkankach na zawsze.

Przeciwwskazania:

  • choroby autoimmunologiczne,
  • zaburzenia krzepliwości krwi,
  • choroby piersi wymagające weryfikacji histopatologicznej,
  • problemy z wątrobą i nerkami,
  • przewlekłe infekcje,
  • nadwrażliwość na niektóre leki,
  • palenie papierosów.
Udostępnij:

Autor: