Letni wrogowie naszej skóry

28
Cze
28 czerwca 2017    Home » Blog » Letni wrogowie naszej skóry

Spotykamy się często z  błędnym przeświadczeniem, że problem suchej skóry dotyczy nas tylko zimą. Chociaż symptomy są podobne , leczenie suchej skóry latem jest odmienne ,  ponieważ inne są czynniki powodujące dehydratację skóry. 

Jako, że lato niesie ze sobą wysokie temperatury, gruczoły łojowe skóry intensywniej pracują , wydzielając więcej sebum. Mimo to , skóra może być narażona na przesuszenie. Podczas letnich miesięcy głównym tego powodem odwodnienie.

Za dużo czasu w wodzie, za mało wypitych płynów

W takim przypadku skóra i usta mogą być popękane, może wystąpić swędzenie. To znak, że jesteśmy odwodnieni. Latem chętnie wskakujemy do basenu, jeziora czy morza, ale nadmiar źle działa na skórę. Myślimy, że woda przecież nawilża a jest tu dokładnie odwrotnie – wyparowując ze skóry, zabiera jej naturalne nawilżenie. W dodatku, chlor z basenu i sól z wody morskiej przełamuje bariery ochronne skóry. Aby rozwiązać taki problem, musimy zatrzymywać wodę w organizmie i próbujmy spędzać mniej czasu w wodzie. Starajmy się wypijać 1,5 do 2 litrów płynów dziennie. Przed wejściem do basenu użyjmy  balsamu ochronnego z silikonem, który pomoże zachować barierę lipidową dla utrzymania właściwego nawilżenia skóry.

Alkohol i klimatyzacja

Chętnie sięgamy też po koktajle czy drinki, co tez może powodować odwodnienie. Alkohol jest środkiem moczopędnym, co powoduje utratę wody z organizmu. Unikajmy więc nadmiernego jego spożywania. Klimatyzacja z kolei jest w upały nieodzowna ale nie przesadzajmy z jej używaniem. Powoduje wysuszenie powietrza a w efekcie naszej skóry.

Antidotum w gabinecie

Odwodniona skóra traci jędrność, naturalny połysk i zdrowy koloryt. Doskonałe będą tutaj zabiegi mezoterapii z użyciem różnymi koktajli o złożonej recepturze, dobranymi indywidualnie do każdego rodzaju skóry lub osocze bogatopłytkowe, np. typu ANGEL PRP. Skórę głowy perfekcyjnie nawilży mezoterapia HAIR FUEL, która także pobudza włosy do wzrostu i zapobiega ich nadmiernej utracie. Ochronę przed letnimi „szkodnikami” zapewnia także zabieg mikronakłuwania przy pomocy DERMAPEN™, który stymuluje w sposób naturalny odnowę skóry, pobudzając zachodzące w niej procesy regeneracyjne. Zabiegi przy jego użyciu można wykonywać na całej twarzy, szyi, dekolcie, brzuchu, udach, pośladkach lub skórze głowy. Prawidłowe funkcjonowanie skóry, jej napięcie przywracają również zabiegi przy użyciu fal radiowych RF INFINI  oraz najnowsza technologia HIFU ULVERIN.

Pamiętajmy, jak ważna jest domowa pielęgnacja skóry i stosowanie filtrów ochronnych. Dzięki temu będziemy mogli w pełni cieszyć się letnim relaksem i słońcem.

Udostępnij:

Autor: