Laser frakcyjny eCO2 nowej generacji: bezpieczny, skuteczny, komfortowy

29
Sty
29 stycznia 2018    Home » Aktualności » Laser frakcyjny eCO2 nowej generacji: bezpieczny, skuteczny, komfortowy

LUTRONIC to synonim innowacyjności, niezawodności i doskonałości. Taki jest najnowszy produkt koreańskiej firmy: laser frakcyjny eCO2 nowej generacji. Mercedes wśród laserów CO2, nad wyraz skuteczny, jedyny na świecie o tak szerokim spektrum działania. Co najważniejsze, bezpieczny dla pacjenta, nie powoduje dyskomfortu i nie wymaga długiego okresu gojenia, co potwierdzają restrykcyjne certyfikaty CE i FDA. 

Lasery CO2 ze skanerem były złotym standardem odnowy skóry przez dwie ostatnie dekady XX w. Osiągano nimi doskonałe efekty wygładzania skóry oraz redukcji zmarszczek i blizn. Mimo niewątpliwych efektów, zabiegom towarzyszył wielki ból, wymagający znieczulenia ogólnego, bardzo ciężki stan przez kilka dni po zabiegu, silny obrzęk i zaczerwienienie utrzymujące się przez kilkanaście tygodni oraz długi czas powrotu do normalnego stanu skóry i duże prawdopodobieństwo powikłań. Jak można się domyślać, nie przysparzało to zabiegom popularności.

Dziś to już na szczęście tylko niedobre wspomnienie. Nowe, frakcyjne lasery CO2 – tworząc siatkę  mikrokraterów przy pomocy wiązki laserowej – uzyskują znacznie lepsze efekty redukcji zmarszczek i ujędrniania skóry niż frakcyjne lasery nieablacyjne. Laser frakcyjny CO2 działa na skórę wiązką lasera o długości fali 10600 nm, odparowując od 10 do 30% procent powierzchni skóry w jednym zabiegu. Lasery te doskonale usuwają zmarszczki i odnawiają skórę, działają skuteczniej i szybciej niż lasery nieablacyjne i z krótszym czasem powrotu do normalnego wyglądu.

Jak działa laser eCO2

Przy frakcyjnym wygładzaniu skóry laserem CO2, wiązka laserowa prowadzona skanerem „dziurkuje” skórę  tysiącami mikrokraterów, ale zawsze pozostawia pomiędzy nimi nieuszkodzoną powierzchnię. Od tych stref nieuszkodzonej skóry zaczyna się gwałtowny proces gojenia, w trakcie którego następuje regeneracja skóry. Uszkodzenia zarastają bardzo szybko, co zasadniczo zmniejsza ryzyko powikłań. Każdy obszar poddany działaniu mikrowiązki laserowej, nazywany mikrokraterem, otoczony jest warstwą odwracalnie przegrzanego kolagenu, co zapoczątkowuje jego przebudowę, a w efekcie wzrost jędrności skóry. Tworzenie nowego kolagenu trwa od 3 do 6 miesięcy i przez ten czas skóra stale poprawia swój wygląd.

Wygładzanie skóry laserem CO2 redukuje drobne zmarszczki, poprawia odcień skóry i jej teksturę, zamyka duże pory i przywraca jędrność skóry. Działanie agresywniejsze – impulsami od dużej energii i głębokiej penetracji, likwiduje głębokie zmarszczki, blizny (nawet te przerośnięte, tzw. keloidy) i rozstępy. Bardzo, istotna również w przypadku pracy na laserze frakcyjnym CO2, jest precyzja wykonywanych zabiegów i idealnie prostopadłe deponowanie impulsów laserowych w tkance. Ma to ogromny wpływ na jakość i efektywność zabiegu oraz regenerację pozabiegową. Do terapii laserowej kwalifikują się wszyscy pacjenci z każdym tak naprawdę problemem skórnym. Natomiast czas gojenia najlepszy będzie u osób ze skórą grubą i dobrze nawilżoną.

Efekty gwarantowane

Pierwsze efekty można zauważyć po 3 dniach od zabiegu. Pełne wyleczenie następuje po 7 – 10 dniach po zabiegu w zależności od jego intensywności. Pełen rezultat zabiegu osiągamy w ciągu 6 miesięcy, po zakończonej terapii. Zabieg należy powtórzyć 2-4 razy, aby doprowadzić do pełnej wymiany skóry na nową. Typowa przerwa między zabiegami to 4-5 tygodni, w zależności od tego jak intensywny był poprzedni zabieg.

Przeciwwskazania:

– aktywna opryszczka

– opalona skóra

– czynne infekcje bakteryjne, grzybicze, wirusowe

– cienka, pergaminowa skóra

– terapia retinoidami doustnymi w ciągu ostatnich 6 miesięcy

– ciąża i okres karmienia piersią

– czynna choroba nowotworowa

– tendencja do tworzenia blizn przerostowych (keloidów)

– V i VI fototyp skóry według Fitzpatricka.

 

Udostępnij:

Autor: