Korekta nosa kwasem hialuronowym – bez skalpela

29
Sty
29 stycznia 2019    Home » Blog » Korekta nosa kwasem hialuronowym – bez skalpela

Zapomnijcie o skalpelu. Wiele zabiegów, a wśród nich korekta nosa, jest możliwych bez cięcia. Zabieg z zastosowaniem kwasu hialuronowego, wykonany przez lekarza medycyny estetycznej, pomoże wymodelować odpowiednio nos. Warte podkreślenia jest, iż to zabieg bezpieczny i z praktycznie natychmiastowym widocznym efektem.

 

Dla kogo jest korekta nosa kwasem hialuronowym?

Korekta nosa kwasem hialuronowym pomaga wyrównać zagłębienie na nosie, wyprofilować zbyt płaski grzbiet, delikatną asymetrię nosa, unieść czubek nosa. Zabieg w klinice medycyny estetycznej nie wymaga długiej rekonwalescencji, a efekty są długotrwałe. To doskonała alternatywa dla pacjentów, którzy są niezadowoleni ze swojego wyglądu, jednak boją się bólu albo komplikacji. Preparaty stosowane w naszej Klinice, w tym przypadku wypełniacze na bazie kwasu hialuronowego, są przebadane i bezpieczne. Należy pamiętać, że tego typu zabiegi najbezpieczniej przeprowadzać jest w gabinecie lekarskim, pod okiem wykwalifikowanego lekarza. Lekarz wykonujący zabieg dokonuje wstrzyknięcia kwasu w wybrane miejsca, następnie modeluje substancję tak, aby przybrała oczekiwany kształt. Ponieważ zabieg nie jest zbyt bolesny, przed jego wykonaniem stosujemy krem znieczulający.

Czy zabieg jest bezpieczny?

Preparaty używane do zabiegów w naszej Klinice to wyroby medyczne na bazie wysokiej jakości kwasu hialuronowego do zastosowań w medycynie estetycznej i anti-aging. Wypracowane przez najnowocześniejsze laboratoria specjalistycznych firm preparaty zawierają usieciowany kwas hialuronowy z zastosowaniem opatentowanej technologii IPN-like w połączeniu z naturalnymi przeciwutleniaczami. Technologia ta zapewnia wyjątkową elastyczność produktu ułatwiającą wypełnianie głębokich zmarszczek lub korekcję w obrębie grubszej skóry. Pozwala zachować częściową niezależność wzajemnie przenikających się sieci, zapewniając tym samym łatwość i równomierność iniekcji oraz idealne rozmieszczenie produktu w skórze właściwej. Gwarantuje on spoistość kwasu hialuronowego podczas iniekcji oraz po zabiegu w miejscu korekcji, dzięki słabym wiązaniom łączącym przenikające się sieci – co zapobiega migracji produktu i zapewnia gładkość skóry.

 

Jak długo utrzymują się efekty?

Korekta bądź modelowanie nosa kwasem hialuronowym nie jest zabiegiem długim – trwa około 30 minut. U większości pacjentów efekty widoczne są natychmiast po zabiegu i utrzymują się do dwóch lat. Kwas hialuronowy to substancja naturalnie występująca w ludzkim organizmie, preparat więc ulega stopniowej biodegradacji i jest wchłaniany przez organizm. Tak, jak wspomnieliśmy – przebieg zabiegu i rezultaty zależą od uprawnień i doświadczenia osoby przeprowadzającej zabieg a także użytego preparatu. W naszej Klinice nad bezpieczeństwem i komfortem pacjentów czuwa  dr Barbara Parda-Głomska, dla której jest to absolutnie najwyższy priorytet. Każdy zabieg poprzedzony jest wcześniejszą konsultacją i wywiadem lekarskim, po których pacjent dowiaduje się o wszelkich alternatywach zgodnych z jego potrzebami, w zależności od stanu swojego zdrowia i wskazań lub przeciwskazań. Jeśli szukacie bezpiecznego miejsca w okolicach Warszawy, w Klinice Medycyny Estetycznej Dr Parda nie zawiedziecie się.

 

Udostępnij:

Autor: