Intymne tabu – odzyskaj kobiecość

30
Lis
30 listopada 2016    Home » Blog » Intymne tabu – odzyskaj kobiecość

Ginekologia estetyczna to młoda dziedzina medycyny, która cieszy się coraz większą popularnością. Coraz więcej świadomych swego ciała kobiet decyduje się na wykorzystanie tych odkryć i dzięki jej rozwojowi odmładzanie sfer intymnych przestaje być tabu. Kobiety po porodach czy w czasie menopauzy narzekają na brak satysfakcji z życia seksualnego, co naturalnie rodzi frustrację (distress). Wtedy warto skorzystać właśnie z zabiegów oferowanych przez ginekologię estetyczną. Komfort psychiczny i doświadczanie kobiecości gwarantowane.

Mogą się im poddać kobiety w każdym wieku. Zabiegi takie są bardzo skuteczne w rozwiązywaniu problemów związanych z wiotkimi wargami sromowymi, suchością i podrażnieniami pochwy, nietrzymaniem moczu, bliznami po nacięciu krocza, bólem w trakcie stosunku, pieczeniem i swędzeniem okolic intymnych. Stosuje się tu w większości technologię laserową, więc zabiegi są bezpieczne, nieinwazyjne, rekonwalescencja jest krótka.

Strefy intymne są dużo bardziej wrażliwe niż inne części ciała, należy więc zwrócić szczególną uwagę na wybór gabinetu i lekarza. Ważne jest tu doświadczenie i jakość sprzętu.  Zanim jednak wybierzemy się na zabieg, niezbędna jest konsultacja z lekarzem specjalistą. Zwykle lekarz zleca najpierw  badania krzepliwości krwi, moczu, morfologię, cytologię i ich wyniki decydują o kwalifikacji do zabiegu. Istnieje też szereg przeciwwskazań do zabiegu: podeszły wiek, ciąża, infekcja narządów rodnych, przebyty zawał lub udar, otyłość brzuszna, nadciśnienie czy nowotwory.

Jeśli nic nie stanie na drodze do zabiegu, należy pamiętać o absolutnej higienie, ograniczyć a najlepiej rzucić palenie papierosów, być na czczo na kilka godzin przed zabiegiem, który powinien odbyć się wkrótce po miesiączkowaniu. Po zabiegu pacjentka zazwyczaj bardzo szybko dochodzi do siebie. Przez kilka dni odczuwalny jest lekki dyskomfort w okolicach zabiegu. Zalecana jest jednak wstrzemięźliwość seksualna, co najmniej do 2 tygodni.
Drogie Panie, nie wstydźcie się, zadbajcie o swój komfort i jakość życia seksualnego. Zapraszamy do naszej Kliniki w soboty do Dr Jacka Mirakowskiego. Jednym z proponowanych przez niego zabiegów jest rewitalizacja i modelowanie warg sromowych  większych kwasem hialuronowym u kobiet, nie tylko ze wskazań estetycznych, ale i medycznych – nawracające zakażenia układu moczowego. Kwas hialuronowy wykorzystujemy również do powiększania i uwydatniania punktu G – zabieg ten zyskuje coraz większą popularność wśród pacjentek, a także do nawilżania tylnej ściany pochwy, szczególnie u kobiet w okresie okołomenopauzalnym. Bezsprzecznymi zaletami powyższych zabiegów są bezpieczeństwo, zminimalizowana inwazyjność i długotrwały efekt.

Okolicę łonową , tylną ścianę pochwy rewitalizujemy także przy pomocy osocza bogatopłytkowego, zawierającego wiele wyspecjalizowanych czynników wzrostu, które wraz z płytkami krwi, prowadzą do szybkiego i skutecznego odmłodzenia i regeneracji komórek i włókien tworzących strukturę tkanek. Zabieg taki mogą wykonać wszystkie panie, niezależnie od wieku, które chcą poprawić stan i funkcjonalność tkanek, pozbyć się dyskomfortu podczas współżycia seksualnego lub z innych względów nie mogą skorzystać z alternatywnych procedur.

Udostępnij:

Autor: