Aquashine BTX – trzy w jednym

26
Wrz
26 września 2017    Home » Aktualności » Aquashine BTX – trzy w jednym

Światowy przemysł estetyczny dąży do zaspokojenia rosnącego zapotrzebowania, bazując na zdobytym doświadczeniu i najnowszych pracach badawczo-rozwojowych. Istotnym rezultatem wspólnych starań biochemików i biologów molekularnych jest stworzenie Aquashine BTX — produktu nowej generacji. Został on opracowany przez naukowców z laboratorium naukowo-badawczego CAREGEN CO LTD w celu zaoferowania kompleksowego rozwiązania w terapii przeciwstarzeniowej. Główną zaletą jest to, że ma właściwości zarówno regenerujące, jak i rozluźniające.

W przypadku każdej osoby oznaki starzenia się to połączenie kilku unikalnych czynników, tzw. wektorów starzenia. Wektory starzenia określają naturalne, dynamiczne zmiany morfologiczne we wszystkich tkankach twarzy, tj.:

  • Mimiczne: naturalne, zależne od wieku powstawanie zmarszczek i fałd w obszarze fizjologicznie napiętych mięśni mimicznych skóry
  • Pigmentacyjne: zaburzenia pigmentacji w wyniku nierównomiernego gromadzenia się substancji w układzie melanocytowym
  • Skórne: rozwój procesów dystroficznych
  • Naskórkowe: powolna wymiana komórek w naskórku skutkująca hiperkeratozą i suchością
  • Kostne: procesy resorpcji w kościach czaszkowych
  • Tłuszczowe: wszystkie zmiany w objętości wynikające z redystrybucji tkanki tłuszczowej twarzy.

Aquashine BTX powoduje między innymi rozluźnienie włókien mięśniowych w skórze i włókien mięśni mimicznych, które są zintegrowane ze skórą. Wprowadzenie unikalnych peptydów biomimetycznych do składu Aquashine BTX doprowadziło do uzyskania nowych klinicznych efektów. Kompleks peptydowy stymuluje naturalny mechanizm acetylocholiny, czyli hamuje przepływ jonów wapnia przez membranę i zmniejsza pobudzenie neuronu poprzez zmianę kaskady reakcji w jego wnętrzu. Poziom pobudzenia neuronu obniża się a skurcze mięśni zmniejszają. Po pewnym czasie dochodzi do redukcji zmarszczek mimicznych. Kontrola regeneracji z kolei polega na tym, że peptydy stymulujące aktywnie regenerują i ponownie wypełniają przestrzeń międzykomórkową skóry, poprawiając jej strukturę. Regulując melanogenezę, rozjaśniające i przeciwzapalne peptydy korygują i zapobiegają różnego rodzaju przebarwieniom. Zostało to wielokrotnie udowodnione klinicznie.

Rewitalizacja skóry to jedna z właściwości Aquashine BTX. Kwas hialuronowy o masie cząsteczkowej około 1000kDa do 3000kDa występuje w dwóch wielocząsteczkowych postaciach: strukturze globularnej i strukturze siatkowatej (retikularnej). Kwas hialuronowy o małej masie cząsteczkowej o strukturze siatkowatej zapewnia szybkie nawilżenie i przenikanie. Frakcja o dużej masie cząsteczkowej jest zawieszona w siatkowato-globularnej strukturze, co sprzyja długoterminowej depozycji peptydów i ich zdolności do penetracji. Nowa formuła Aquashine BTX sprawia, że jest bardziej fizjologiczny i daje lepsze efekty, dzięki temu mamy kontrolę wszystkich procesów anabolicznych i katabolicznych w skórze.

Aquashine BTX to produkt wielopoziomowy i wielofunkcyjny. W związku z dobrze zachowaną równowagą między działaniem liftingującym a rozluźniającym mięśnie, uzyskujemy wielopoziomowy i selektywny efekt przeciwstarzeniowy we wszystkich morfofunkcyjnych warstwach skóry i otaczających tkankach. Zabieg umożliwia delikatną i selektywną korektę wszystkich problemów jednocześnie.

Zalecana częstotliwość: 3 sesje co 3-4 tygodnie.

Wskazania:

–  terapia przeciwstarzeniowa i zapobieganie zmianom inwolucyjnym (zmianom wstecznym, zanikowi) skóry

–  blizny potrądzikowe oraz ubytkowe na skórze

– przedłużenie działania toksyny botulinowej i rozluźnienie mięśni w przypadku oporności na toksynę botulinową

– rozjaśnienie i zapobieganie przebarwieniom

Przeciwskazania: infekcja ogólna, stan zapalny w miejscu podania, ciąża, karmienie piersią.

 

Udostępnij:

Autor: