Z cyklu „Obalamy mity”: wypełniacze to nie nadmuchane usta i policzki

6
Kwi
6 kwietnia 2018    Home » Blog » Z cyklu „Obalamy mity”: wypełniacze to nie nadmuchane usta i policzki

Zmarszczki są naturalną konsekwencją procesu starzenia się skóry. Profilaktyka przeciwsłoneczna, właściwa pielęgnacja domowa i zabiegi gabinetowe pozwalają na wygładzenie skóry i nadanie jej młodszego wyglądu. Jednym ze sposobów korekcji zmarszczek i modelowania konturów twarzy są wypełniacze, wokół których narosło niestety wiele mitów.

Mit „kaczych ust” i „nadmuchanych policzków”

Efekt działania wypełniacza na dany obszar twarzy zależy od preparatu, techniki podania, doświadczenia lekarza, jego poczucia estetyki, ale też umiejętności wyperswadowania pacjentowi pewnych pomysłów. To lekarz ma obowiązek zadbać o bezpieczeństwo i zdrowie pacjenta, który może nie mieć świadomości ryzyka i potencjalnych powikłań, jak również zwyczajnej wyobraźni. Tzw. preparaty wolumetryczne, mogą być doskonałym remedium na zmarszczki „uśmiechu” wokół ust lub zapadnięte policzki – nic tak nie postarza jak utrata objętości tkanki podskórnej w okolicy poniżej oczodołu. To jednak sztuka wymagająca wprawy oraz umiejętności przewidywania efektów, tzw. widzenia 3D. Zabieg modelowania twarzy łączy w sobie umiejętności techniczne i artystyczne. Decydując się na wolumetrię, spójrzmy na twarze koleżanek i wybierzmy lekarza tej, u której efekty są najbardziej naturalne. Po zabiegu wypełniacz nie powinien być u pacjenta widoczny i wyczuwalny. Produktów jest wiele i każdy z nich ma swoją specyfikę a przede wszystkim należy pamiętać o zróżnicowanej jakości, a co za tym idzie bezpieczeństwie produktów. W naszej Klinice zawsze dobieramy preparat indywidualnie dla każdego pacjenta, w zależności od jego potrzeb i realnych możliwości, przede wszystkim właśnie tak, aby efekt zabiegu był jak najbardziej naturalny, dbając o bezpieczeństwo natychmiastowe i odległe pacjenta.

Czym jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy to jeden z najczęściej stosowanych preparatów w medycynie estetycznej. Jest polisacharydem, który występuje w organizmie, jednak wraz z wiekiem jest go coraz mniej. Posiada on zdolność do wiązania wody, co zapewnia skórze jędrność. Kwas hialuronowy może być usieciowany (zagęszczony) i nieusieciowany. Usieciowanie ma na celu „połączenie” cząsteczek kwasu hialuronowego w większe konglomeraty, żeby organizm ich zbyt szybko nie zmetabolizował. Usieciowanego kwasu hialuronowego nie wprowadza się pod skórę w celu nawilżania skóry, ale w celu wypełnienia ubytków, modelowania. Kwas hialuronowy jest bardzo dobrym wypełniaczem ze względu na jego biozgodność, a dzięki usieciowaniu ten płynny implant może się utrzymać w skórze przez ok. 8 -12 miesięcy. Nowoczesne formuły kwasów mają bardzo wysoki profil bezpieczeństwa, pozwalają na większą kontrolę rezultatów i umożliwiają pracę praktycznie we wszystkich okolicach twarzy, szyi i dekoltu.

Innowacyjne technologie – nie tylko kwasy

Wypełniacze to nie tylko kwas hialuronowy. Jednym z innowacyjnych wypełniaczy jest Crystalys na bazie hydroksyapatytu wapnia stosowany do zagęszczania skóry oraz modelowania kształtu twarzy.  Sam hydroksyapatyt wapnia jest materiałem biologicznym używanym od ponad 20 lat w wielu dziedzinach medycyny, m.in. chirurgii ortopedycznej, neurochirurgii, okulistyce. Naturalnie występuje w ludzkich kościach i zębach. Crystalys jest szczególnie polecany w modelowaniu owalu żuchwy, kości policzkowych, wypełnianiu bruzd nosowo-wargowych, zmarszczek goryczy, zagęszczaniu wiotkiej skóry kolan, łokci, brzucha. Daje spektakularne efekty na grzbietach dłoni. Ze względu na specyficzną budowę mikrosfer zawieszonych w żelu, efekty zabiegu są widoczne od razu i narastają w czasie, dzięki produkcji kolagenu, utrzymują się około roku. Efekty są bardzo naturalne, preparat nie pęcznieje pod wpływem wody. Właśnie dlatego jest ulubionym zabiegiem mężczyzn.

W jaki sposób i kto powinien przeprowadzać zabiegi wypełniania

Przed zabiegiem wybrany obszar pokrywany jest kremem znieczulającym. Preparaty wypełniające wprowadzane są za pomocą cieniutkich igieł, dzięki czemu praktycznie nie widać po nich śladu. Jedynymi skutkami ubocznymi jakie mogą wystąpić to niewielki obrzęk, zaczerwienienie, które zwykle ustępują po 2-3 dniach.  Zabiegi z zastosowaniem wypełniaczy mogą wykonywać WYŁĄCZNIE przeszkoleni LEKARZE. Liczba powikłań po źle wykonanych zabiegach przez nieuprawnione osoby  niepokojąco rośnie a coraz więcej doniesień dotyczy powikłań, pojawiających się w kilka miesięcy po zabiegu.

Przeciwwskazania

Przed zabiegiem bardzo ważna jest konsultacja z lekarzem, który oceni stan naszej skóry. Nie ukrywajmy żadnych problemów zdrowotnych, nawet, gdy nam się wydaje, że to nie ma znaczenia w tej sytuacji. Przeciwwskazaniem do zabiegu są choroby autoimmunologiczne, opryszczka, stany zapalne, ciąża i karmienie piersią. Konieczne jest odstawienie leków przeciwkrzepliwych, aspiryny.

Udostępnij:

Autor: