Arthrex – naturalne piękno z własnego wnętrza

23
Paź
23 października 2017    Home » Aktualności » Arthrex – naturalne piękno z własnego wnętrza

Już jest w naszej Klinice! Arthrex, czyli Spersonalizowana Terapia Komórkowa -zabieg z użyciem PRP (osocza bogatopłytkowego) wykorzystujący naturalne procesy gojenia i regeneracji tkanek organizmu. Medyczne działanie PRP opiera się na licznych czynnikach wzrostu i cząsteczkach sygnałowych zawartych w płytkach krwi i osoczu krwi.  

Spersonalizowana Terapia Komórkowa Arthrex 

Nasza skóra jest narażona na wiele różnych obciążeń. Nawet przy najlepszej możliwej pielęgnacji, wpływy środowiskowe pozostawiają na niej swój ślad. Mimo, że nasz organizm nieustannie się regeneruje, nie zawsze jest w stanie w pełni naprawić uszkodzoną skórę. Co więcej, zdolności regeneracyjne słabną wraz z wiekiem. Komórki wytwarzają mniej substancji ochronnych, a skóra staje się cieńsza i traci swoją elastyczność. To właśnie tutaj wkracza Spersonalizowana Terapia Komórkowa Arthrex – innowacyjna metoda całkowicie naturalnej regeneracji skóry, która  wykorzystuje  substancje autologiczne pobrane od pacjenta (osocze bogatopłytkowe, PRP) w celu wywołania syntezy np. kwasu hialuronowego i kolagenu. Rezultatem zabiegu jest harmonijny proces regeneracji, który sprawia, że wyglądamy młodziej i bardziej świeżo. Skóra odzyskuje jędrność, umożliwiając skuteczne leczenie przeciwzmarszczkowe. Zabieg nie daje nienaturalnego ani sztucznego efektu, ponieważ proces odnowy skóry następuje stopniowo i sprawia wrażenie samoistnego.

Wskazania do leczenia przy pomocy Arthrex

Badania dowiodły skuteczności osocza bogatopłytkowego w terapii następujących stanów:

– Starzenie się skóry: poprawa elastyczności i efekt zwiększenia objętości skóry

– Alopecia (całkowite łysienie dziedziczne): poprawa gęstości i pogrubienie włosów

– Bliznowacenie: poprawa struktury blizny i redukcja nasilenia zmian

– Rany (przewlekłe): stymulacja tworzenia nowej tkanki i przyspieszenie gojenia.

Innowacyjny system Arthrex

Innowacyjny system pozwala na łatwe przygotowanie PRP o sprawdzonym i udowodnionym klinicznie działaniu, co przekłada się na bezpieczeństwo pacjenta i jakość zabiegu. Dzięki podwójnej strzykawce Arthrex® ACP®, przygotowanie i podanie PRP pacjentowi trwa zaledwie kilka minut (w przypadku użycia w ciągu 30 minut od pobrania krwi, zastosowanie antykoagulantu nie jest konieczne). Intuicyjny proces wymagający
niewielu czynności pozwala uniknąć błędów w zakresie podania. Ponieważ PRP uzyskane za pomocą systemu podwójnej strzykawki c nie
zawiera antykoagulantów, które ze względu na swój poziom pH mogą wywoływać podczas iniekcji nieprzyjemne uczucie pieczenia, jego podanie pacjentowi jest wyjątkowo mało bolesne.

System ten, stosowany z powodzeniem od wielu lat, pozwala uzyskać ok. 5-6ml PRP o 2,5 razy wyższym stężeniu płytek krwi w porównaniu do krwi pełnej, przy jednoczesnej separacji leukocytów i erytrocytów. Kliniczna skuteczność uzyskanego preparatu PRP (ACP) została
udowodniona między innymi w badaniu klinicznym fazy I zatwierdzonym przez FDA. Ponadto, literatura fachowa opisuje skuteczność podanego stężenia płytek krwi w zakresie stymulacji wydzielania autologicznego kwasu hialuronowego.

Jak przebiega terapia Arthrex?

Lekarz pobiera od pacjenta niewielką ilość krwi, 15 ml,  celem wyizolowania płytek krwi (trombocytów) przy pomocy specjalnego systemu.  Następnie wstrzykuje je w miejsce poddawane terapii (np. skórę twarzy, linię włosów) w celu stymulacji naturalnych procesów regeneracyjnych organizmu. Płytki krwi zawierają czynniki wzrostu, które wspierają produkcję substancji chroniących komórki. Sposób, w jaki płytki krwi zamykają blizny i wspomagają proces gojenia, stymuluje jednocześnie regenerację oraz ogólny metabolizm komórkowy. Terapia trwa zazwyczaj krócej niż 30 minut, a dzięki zastosowaniu bardzo cienkich igieł niemal nie powoduje krwawienia. Ponieważ metoda wykorzystuje substancje autologiczne pobrane od pacjenta, zabieg jest bezpieczny i dobrze tolerowany.

Udostępnij:

Autor: